Zamówienia indywidualne

Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, ale jest nam tym bardziej miło, jeśli możemy zrealizować zamówienie dopasowując je do ciekawych koncepcji, czy nietypowych wymiarów. Zapoznaj się z poniższym materiałem a Twoje wnętrze z tapetą będzie estetyczne i idealnie dopracowane!

Jeśli masz oryginalny pomysł, chcesz pozmieniać graficzny układ na tapecie lub Twoja ściana nie jest prostokątem lub kwadratem, to jesteś w odpowiednim miejscu!

Podstawową zasadą do indywidualnego potraktowania zamówienia jest nawiązanie z nami kontaktu - najlepiej drogą mailową lub telefoniczną i przekazanie wszystkich informacji, pomysłów, wymiarów. Standardowo realizujemy zamówienia indywidualne w ciągu 8-10 dni roboczych od dnia zaksięgowania opłaty i dostarczenia wszystkich danych dotyczących ściany.

Wymiary

1. Mierząc szerokość i wysokość powierzchni, na której położona zostanie tapeta ZAWSZE uwzględnij 5 cm zapasu DLA OBU uzyskanych wymiarów.

2. Pamiętaj, by w kalkulatorze kosztu zamówienia wpisać pełne metry kwadratowe tzn. jeśli powierzchnia tapety (szerokość x wysokość) wyjdzie Ci 7,25 mkw, to wpisz 8.

Dlaczego powinieneś uwzględnić zapas w wymiarach tapety?

Nasze doświadczenie potwierdza, że dodanie kilku centymetrów do wysokości i szerokości pozwala Ci komfortowo położyć tapetę, unikając sytuacji zaskoczenia, kiedy to (popularne) krzywizny ścian mogą popsuć ostateczny efekt. Zaokrąglenie wymiarów do pełnych metrów tym bardziej Cię zabezpieczy. Mając naddatek precyzyjnie poradzisz sobie z dopasowaniem tapety do ściany. Ze zbyt małą tapetą - nie będziesz mieć efektu WOW, który widzisz na naszych materiałach foto i video. Pamiętaj, że odpady mogą zostać wykorzystane w innym miejscu lub zostać do wykorzystania na przyszłość.

Skalowanie i kadrowanie

Skalowanie to proces pomniejszania lub zwiększania obrazu i jego elementów z zachowaniem pierwotnych proporcji. W Malumi skalujemy tapety-mapy oraz tapetę z samolotami. Tutaj żaden kontynent, ani żadna maszyna latająca nie zmienia kształtu i nie jest ucięta.

W przypadku tapet powtarzalnych stosujemy kadrowanie, czyli ucięcie wzoru w ramach podanego przez Ciebie wymiaru. Dla tego typu oferty nie przygotowujemy grafik do zatwierdzenia.

W przypadku tapet-murali, czyli olbrzymich obrazów opowiadających jakąś historię lub przedstawiających scenkę, stosujemy jeden lub oba zabiegi na wybranym fragmencie wzoru lub na całości.

Jakie informacje o ścianie są ważne a być może o nich nie pomyślisz na początku zamówienia?

Nie mieszkamy z Tobą i jeśli się nie pochwalisz, to pewnie nie zobaczymy Twojego pokoju po remoncie, dlatego potrzebujemy maksymalnie dużo danych np.: czy na ścianie z tapetą nie będzie stała szafa? Jeśli tak to gdzie i jakie będzie miała wymiary? Może okazać się, że wieloryb nie będzie mógł pływać tam, gdzie go zaplanowaliśmy, albo mały misiu zniknie z oczu mamy w lesie...

Zawsze polecamy przygotowanie choćby roboczego rysunku, by wykorzystać maksymalnie potencjał wnętrza. Dzięki indywidualnemu podejściu zaradzimy wszystkiemu.

Nadmienimy tylko, że nasze tapety-murale są przygotowywane z myślą o stworzeniu dziecku warunków do samodzielnego działania. Bliskie jest nam podejście Montessori, czyli umieszczanie zabawek, książeczek na niskich półkach lub regałach, w pojemnikach, skrzyniach, by dziecko samo decydowało o zajęciu sobie czasu. Stąd tapety-murale w dolnej części nie posiadają najbardziej znaczących i pierwszoplanowych elementów, które niskie mebelki mogłyby zasłaniać.

Jeśli jednak chcesz/musisz wprowadzić zmiany we wzorze - inny kolor, rozmieszczenie elementów np. zwierzątek - poinformuj nas o tym na etapie składania zamówienia. Wówczas przygotujemy wycenę oczekiwanych przez Ciebie przeróbek graficznych.

W manufakturze Malumi drukujemy na drukarkach wielkoformatowych. By otrzymane tapety gwarantowały najwyższą jakość wydruku, nie wycinamy otworów drzwiowych i okiennych oraz skosów. By wszystko precyzyjnie wyliczyć i zadbać o wybrany wzór - skontaktuj się z nami - omówimy zamówienie wspólnie.

Przyspieszenie realizacji zamówienia jest możliwe dzięki usłudze EKSPRES wówczas Twój projekt otrzymuje status priorytetu i skracamy termin wysyłki ze standardowych 8-10 dni roboczych do 5 dni roboczych.

To jak, działamy? Czekamy na informacje od Ciebie, uruchamiamy maszyny i bierzemy się do pracy!