Montaż tapety

Nasze produkty przykleisz na wybrana powierzchnię w bardzo prosty sposób. Poniżej opisujemy proces, by ułatwić Ci zadanie. 

Pamiętaj, że nie uwzględniamy reklamacji dla tapet i naklejek, dla których próby aplikacji zostały już podjęte. Zanim rozpoczniesz prace upewnij się co do wybranego wzoru, kolorystyki i potrzebnej ilości. Sprawdź czy otrzymana tapeta zgadza się z Twoim zamówieniem. 

Użyj kleju do tapet winylowych na flizelinie- ciężkich. Gramatura tapety wynosi blisko 300g/m2.

My polecamy klej firmy Wallfix - Contract Heavy.

WAŻNE: Zanim przystąpisz do montażu, sprawdź czy tapeta zgadza się z Twoim zamówieniem. Sprawdź jakość tapety. Porównaj ze sobą odcień brytów, sprawdź ich ilość oraz jakość łączenia.

REKLAMACJE ZAMONTOWANEJ TAPETY NIE BĘDĄ UWZGLĘDNIANE.

1. Wyznacznie poziomych linii klejenia

Rozłóż bryty tapety, ułóż tak aby tworzyły całość grafiki. Rozplanuj kolejność montażu pasów tapety. Montaż rozpoczynamy od wyznaczenia na ścianie miejsc gdzie pojawią się pionowe linie (miejsca łączenia brytów tapety). Nie zaznaczaj ich trwale, użyj miarki laserowej. Przy planowaniu uwzględnij zapas montażowy dodany do wymiaru tapety.

2. Wyznaczenie pionowych linii klejenia.

Przed naklejaniem kolejnych pasów fototapety zaznaczamy linie pionowe na całej wysokości ściany. Tak aby w trakcie montażu nie doszło do przesunięcia. Pamiętaj! Nie zaznaczaj ich trwale.

3. Rozprowadzenie kleju

Powierzchnię ściany smarujemy klejem, rozprowadzając go za pomocą pędzla – by uzyskać jednolitą warstwę.

Ważne: nie nakładamy kleju na powierzchnię fototapety!

4. Klejenie fototapety

Przykładamy pas tapety na powierzchni z klejem, powoli i delikatnie go rozwijamy, przyklejając na całej długości.

5. Wygładzanie nierówności

Powierzchnię tapety wygładzamy wałkiem dociskowym lub szczotką do tapet, usuwając zbędne pęcherzyki powietrza.

6. Klejenie kolejnych pasów fototapety

Czynności z 1-5 powtarzamy dla kolejnych pasów fototapety, aż wszystkie znajdą się na powierzchni ściany. Ważne: gąbką lub szmatką (nieco nawilżoną wodą) można delikatnie usunąć nadmiar kleju.

7. Dopasowanie fototapety

Zwracaj szczególną uwagę na dopasowanie grafiki (wszystkie pasy fototapety są przygotowywane do łączenia na styk). Łączenie brytów dobrze dociśnij wałkiem do tapetowania. Odetnij zapas montażowy.

Fototapeta naklejona, pozostało dokończyć aranżację i cieszyć się pięknym wnętrzem! Będzie nam bardzo miło otrzymać zdjęcia gotowej aranżacji. 

Oznacz nas w swoich mediach społecznościowych #malumi @malumi.pl

Będzie nam bardzo miło, gdy prześlesz nam zdjęcia nowego wnętrza!

Sprawdź jak poprawnie zamontować tapetę

Kliknij w powyższe zdjęcie, aby przejść do wideo.