Dziecięcy pokój w stylistyce retro

Zdjęcie bloga

Pokój dla naszych pociech w tematyce retro jest świetnym rozwiązaniem w mieszkaniach urządzonych pod stylistykę vintage. Drewniane zabawki oraz rzeźbione meble są cechą charakterystyczną takich pokoi. Odpowiednio dobrane tapety do pokoju dziecięcego pozwalają dodatkowo podkreślić ich wystrój.

Jaki wzór tapety sprawdzi się najlepiej w pokoju vintage naszych dzieci? Kluczowe jest dostosowanie wzoru pod kątem zainteresowań pociech jak i reszty pokoiku. Poniżej wyróżniliśmy kilka motywów, które z pewnością spełnią swoją rolę w retro pokojach dziecięcych. 

Tapety w kwiaty

To pierwszy wzór tapety, który przychodzi nam na myśl o pokoju w stylu retro. Idealna ozdoba pokoju dziewczęcego. Wszystkie wzory Malumi to autorskie propozycje profesjonalnych ilustratorek. Fascynują nas kwiatowe motywy a malowanie akwarelą dodaje im niesamowitego klimatu i stylu. Kwiaty w pełnym rozkwicie do złudzenia przypominają ogród a sam motyw oddziałuje na zmysł wzroku i przypomina o ich pięknym zapachu.

Tapety retro z motywem samochodów

Efektowne tapety chłopięce w retro stylu to ciekawy pomysł na aranżację. Samochody dodają dynamiki ale przede wszystkim najczęściej wypełniają ścianę obok strefy do zabawy. Pociechy uwielbiają rozkładać przy niej swoje tory, układać ulice na podłodze i budować miasta. Jeśli Twoje dziecko interesuje się motoryzacją, ale kolorowe i nowoczesne pokoje nie odpowiadają Twojemu gustowi, tapeta z retro samochodami będzie idealnym rozwiązaniem.

Tapety ze zwierzątkami

Zwierzątka w stylistyce retro to kolejne uniwersalne rozwiązanie. Pokój z pewnością sprosta oczekiwaniom naszych pociech, a wizerunki zwierząt potrafią zachwycić również dorosłych. W takiej stylistyce najlepiej prezentują się mieszkańcy lasu w ciepłych i dokładnie stonowanych odcieniach. Świetnym rozwiązaniem będą drewniane mebelki, które bezpośrednio nawiązują do natury.

Podniebny retro świat

Retro samoloty w kolorystyce vintage to styl i zarazem zabawa prowokująca dziecięcą wyobraźnię. Taki rodzaj tapety bardzo lubi się z drewnem, kolorami ziemi i harmonijnym wyposażeniem pokoju. Jest doskonałym rozwiązaniem tapety chłopięcej w domu o stylistyce retro.

Leave a Comment