Tapety do pokoju dziewczynki - czym kierować się przy wyborze?

Zdjęcie bloga

Tapety dziewczęce a wiek dziecka

Wybór tapety do pokoju dziecięcego jest bardzo prosty w momencie kiedy urządzamy pokój dla niemowlaka. W tym przypadku rodzice mają olbrzymie pole do popisu w planowaniu jego aranżacji. Przy odrobinie chęci jesteśmy w stanie stworzyć małej księżniczce przytulne miejsce, w którym spędzi swoje pierwsze lata życia. Obecne trendy ukierunkowane są na nowoczesne urządzanie pokoików naszych pociech. W przypadku tapet dziewczęcych króluje róż, jednak jest on łączony z szarymi i turkusowymi odcieniami. Podążając tym tropem, Malumi proponuje różową tapetę w białe i szare ptaszki lub model z białym tłem i szarymi jednorożcami:

Powyższe modele tapet dziewczęcych będą się świetnie sprawować przez pierwsze kilka lat życia naszej pociechy - pokój będzie bardzo przytulny oraz delikatny. Jednak w pewnym momencie nadejdzie czas na małą renowację i odświeżenie ścian. Nasze córeczka ma już kilka lat, posiada ukształtowany charakter i jest w stanie podejmować proste decyzje, dlatego warto zaangażować ją w nową aranżację. Starsze dziecko to głowa pełna inspiracji oraz pomysłów, więc nawet tapeta w pokoju tak kreatywnego dziecka nie powinna być nudna. Poniżej znajdziesz kilka propozycji tapet widniejących w ofercie Malumi:

Woodland Small Beige

Ballerinas

Jungle

Tapety z motywem lasu pobudzają kreatywność, są egzotyczne i oswajają z przyrodą, zaś motyw baletnic jest bajeczną propozycją do pokoju dziewczynki, która interesuje się tańcem. Taka sceneria zachęca do dziecięcych wygibasów, śpiewania piosenek i rytmicznych pląsów.


Czas pomyśleć nad wyborem tapet dla dziewczynek kilkunastoletnich. Pomimo, że nadal myślimy o nich jak o naszych małych księżniczkach, które jeszcze chwilę temu bawiły się lalkami w swoim pokoju, są to już młode kobiety, które od lalek wolą spotkać się ze znajomymi. Wraz z wiekiem nasza pociecha staje się poważniejsza, więc i wystrój pokoju powinien być bardziej stonowany.

Jak widać wybór wystroju ma ogromne znaczenie. Kupno pierwszej lepszej tapety w sklepie może okazać się niewystarczające.. Zarówno kształty jak i kolory tapety mają duży wpływ na nasze dziecko i przebieg jego rozwoju.

Leave a Comment