Z czego są zrobione tapety Malumi i czy są zmywalne?

Jesteśmy rodzinną manufakturą. Rozwijamy markę będąc jednocześnie rodzicami, zatem nie są nam obce potrzeby, funkcjonalność i... różne przygody, jakie mogą przytrafić się ścianom w Twoim mieszkaniu.

Tapety drukujemy na najwyższej jakości materiale winylowym na podkładzie flizelinowym o gramaturze 300 g/m2. Dzięki temu nasze tapety zarówno te dla dzieci jak i do salonu czy sypialni są trwałe, odporne na mycie i promieniowanie UV.

Wierzchnia warstwa tapety to winyl od spodu zamiast papieru znajduje się warstwa flizeliny. Dzięki takiej budowie tapety ścienne zachowują zalety zarówno winylu jak i flizeliny. Jest ona uważana za bardziej trwałą, a także odporną na zabrudzenia i wilgoć niż inne rodzaje tapet, dlatego jest idealnym wyborem do pomieszczeń w którym na co dzień przebywają dzieci. Materiał, którego używamy produkowany jest w Niemczech, spełnia najbardziej wyśrubowane normy.

W Malumi nie musisz się martwić, którą strukturę tapety wybrać. Wprowadzając nowy wzór testujemy, na której strukturze wygląda najkorzystniej. Dzięki temu masz gwarancję, że dany wzór będzie się idealnie prezentować na Twojej ścianie.

Zastanawiasz się na ile zmywalne są nasze tapety? Kliknij poniższe zdjęcie i obejrzyj film na YouTube.

Na czym drukujemy?

Bezpieczeństwo, jako istotny aspekt, bardzo leży nam na sercu. Nie wyobrażamy sobie, by dzieci miały przebywać w szkodliwym otoczeniu bawiąc się we własnych pokojach! Stąd pracujemy tylko na atestowanych materiałach i drukujemy używając certyfikowanych ekologicznych pigmentów.

Przede wszystkim wybrana tapeta jest drukowana po dokonaniu zamówienia. W naszym sklepie producenckim nie mamy produktów tworzonych na zapas - drukujemy specjalnie dla Ciebie! Taka polityka pozwala nam lepiej dopasować tapetę do konkretnego wnętrza np. uwzględnić skosy, ustalić proporcje dla danej płaszczyzny.

Do wykonania nadruku używamy drukarek wielkoformatowych. Wzór tapety Malumi drukowany jest na podkładzie winylowym na flizelinie, powstałym z połączenia celulozy z włókniną poliestrową przy pomocy lateksowego spoiwa. Przy tym tapeta jest montowana/zakładana na ścianę z pomocą standardowych czynności i narzędzi, jak przy kładzeniu tradycyjnych tapet.

Lista certyfikatów:

Badanie emisji (francuska wytyczna zgodna z ISO 16000)

Informacja o poziomie emisji do powietrza wewnętrznego substancji lotnych, które mogą być toksyczne w wyniku wdychania, w skali klas od A+ (bardzo niska emisja) do C (wysoka emisja).

CE Marking - wyrób spełnia wymagania dyrektyw Unii Europejskiej.

Certyfikat GOLD GREENGUARD - standard certyfikacji GREENGUARD Gold obejmuje kryteria zdrowotne dotyczące dodatkowych substancji chemicznych, a także wymaga niższych całkowitych poziomów emisji lotnych związków organicznych, aby zapewnić, że produkty są dopuszczalne do użytku w środowiskach takich jak szkoły i placówki opieki zdrowotnej.

Certyfikat FSC - znak odpowiedzialnej gospodarki leśnej

DIN EN 233

Specyfikacje dla gotowych tapet, winylowych okładzin ściennych i okładzin ściennych z tworzyw sztucznych

DIN EN 235

Okładziny ścienne - słownictwo i symbole

DIN EN 12149

Oznaczanie migracji metali ciężkich i niektórych innych pierwiastków, monomeru chlorku winylu i uwalniania formaldehydu

DIN EN 12956

Określenie wymiarów, prostoliniowości, gąbczastości i zmywalności

DIN EN 15102

Dekoracyjne okładziny ścienne - w postaci rolek i paneli

Na życzenie możemy wykorzystać profesjonalny laminat (jest to opcja dodatkowo płatna oraz wydłuża czas realizacji o 2-3 dni roboczych), który dodatkowo wzmocni powierzchnię, zabezpieczając ją przed ścieraniem wzoru, gwarantując najwyższy stopień zmywalności.