Las na tapecie w pokoju chłopca, Forest Mural i Czarek

Wraz z mamą Czarka - Darią Pinczyńską (@mantulien) zaprojektowaliśmy chłopcu las na tapecie. To wzór wyróżniający się nowoczesną harmonijną kolorystyką i autorską kreską ilustratorki Malumi. Zobacz, jak sprawdza się w pokoju dziecięcym.

zobacz tapetę

Skąd pomysł na tapetę dla dzieci Forest Mural?

Rodzina Darii i Czarka mieszka w pobliżu ukochanego lasu. Każdy spacer po nim jest inny, magiczny, wiążący się z dźwiękiem, zmieniającym się otoczeniem, zwierzętami i inspirującymi kształtami i kolorami. Mantulien podobnie jak Malumi ma swój własny styl graficzny, jest wrażliwa na piękno natury i często zaprasza ją do pokojów swoich dzieci w postaci wzorów i materiałów.

W pokoju Czarka uwagę zwraca łóżko z baldachimem nawiązujące do popularnych rozwiązań stosowanych przez rodziców od pierwszego dnia życia dziecka. Piękny, zaciemniający baldachim ułatwia zasypanie, daje poczucie bezpieczeństwa. A na czym śpi chłopiec? Na drewnianym łóżku. Nasycony kolor zasłony upiętej w charakterystyczny sposób i rysunek prawdziwego drewna. Wszystko pięknie współgra kolorystycznie z tapetą. Las ukrył sie także w dodatkach, w misiowej dekoracji na parapecie, czy w lisiej poduszce wykorzystywanej do odpoczynku lub zabawy.

Jakie elementy odwzorowuje las na tapecie?

Autorki wzoru głównym elementem lasu uczyniły zwierzęta. Naturalne kolory i proporcje postaci zachwycają i oswajają z przyrodą. Jest duży brązowy miś i mały misio uczący się wspinania na drzewo. To pewnie mama ze swoją pociechą. Jest lis śpiący przy drzewie a kilka gałęzi wyżej wiewiórka obgryza jeden z przysmaków. W panoramie całej leśnej scenki na tapecie odnajdziesz jelenia, jeża, borsuka. Są budki lęgowe i leśne ptaki m.in. dzięcioł. W kilku miejscach pojawiają się motylki.

Są rośliny zielone i kwiaty znane z podszytu oraz pozostałych niskich pięter lasu. Zauważysz też perspektywę - drzewa rosnące na dalszym planie są kształtnym cieniem, nie widać ich wyraźnie. N pierwszym planie natomiast widzisz różne rysunki kory, w zależności od gatunku.

Co charakteryzuje las na tapecie Malumi?

Malumi jest rodzinną manufakturą. Zamówienia realizują osoby będące prywatnie rodzicami, dlatego wielu Klientów naszej firmy ma wrażenie, że czytamy w och myślach. Które wyjątkowe cechy mamy na myśli?

1. certyfikowane a zatem bezpieczne materiały, z których powstają tapety dla dzieci;

2. łatwość usuwania zabrudzeń z powierzchni, wysoka jakość druku, pigmentów i podkładu;

3. nowoczesny autorski wzór dopasowany indywidualnie do wymiarów ściany;

4. idea wyróżniająca się przy tworzeniu wzoru: m.in. mural, scenka a nie powtarzalność tego samego motywu oraz rozmieszczenie elementów dopasowane do stylu życia małego rozwijającego się człowieka.

Łączymy współczesną modę z gustem i wygodą rodzica oraz zainteresowaniami pociechy!