Pomysły na urządzenie pokoju dziecięcego

Zdjęcie bloga

Urządzanie pokoju dziecka to niesamowita przygoda, ale i spore wyzwanie dla rodzica. Nie łatwo jest sprawić aby jedno pomieszczenie pełniło rolę sypialni, kącika do nauki, pokoju zabaw oraz odpoczynku a przy tym spodobało się naszemu małemu właścicielowi. Poniżej przygotowaliśmy dla Was parę pomysłów, które mogą wspomóc proces projektowania przestrzeni naszych uciech.

Kwitnące wnętrze

Kwiatowe wzory zapewniają dziecku rozwój we wnętrzu inspirowanym naturą. Często mają one jednocześnie charakter retro, który idealnie pasują do stylowych pokoi maluchów. Botaniczne motywy i zharmonizowane ze sobą odcienie tworzą idealne wnętrze zarówno do odpoczynku jak i zabawy.

Zwierzaczkowo

Tapety ze zwierzątkami to częsty motyw przewodni pokojów dziecięcych. Moda ta trwa już od kilku sezonów i nic nie wskazuje na to, żeby miała wkrótce przeminąć. Motywy czerpane z natury wprowadzają do pokoju przyjazną atmosferę. Taki pokój doskonale wpływa na ciekawość wobec świata i chęć jego poznawania.

Dinozaury

Dinozaurowy mural jest idealną przestrzenią dla małych fascynatów przyrody. Prehistoryczny klimat w połączeniu z botanicznymi wzorami tworzą miejsce przyjazne poznawaniu świata oraz nauce. Ten rodzaj tapety do pokoju dziecięcego z pewnością pobudzi zainteresowania maluchów oraz zachęci ich do zabawy.

Leśne wzory

Tapeta las dla dzieci to bardzo praktyczne a zarazem urocze rozwiązanie. Dzięki niej nie tylko sprawimy, że wnętrze stanie się przytulne oraz miłe dla oka, ale wprowadzimy również odrobinę przyrody do pokoju naszych pociech. Tapety w odcieniu zieleni mają mocno uspokajający charakter oraz pozytywnie wpływają na samopoczucie.

Mapy

Tapety do pokoju dziecięcego z motywem mapy świata są bardzo przystępnym i przyjemnym sposobem na rozpoczęcie nauki jej czytania. Dużym walorem edukacyjnym jest rozmieszczenie zwierząt na tapecie w tych miejscach, w których rzeczywiście żyją. Wzory oparte o dziecięcą fantazję odwzorowują rzeczywistość, tak by dzieci poznawały świat przez zabawę.

Leave a Comment