Tapeta ze zwierzątkami do pokoju dziecięcego, co warto wiedzieć?

Zdjęcie bloga

Masz dziecko, które kocha zwierzęta? Cenisz styl i piękno we wnętrzu? Rodzinnie opowiadacie sobie historie? Tapeta ze zwierzątkami może tu pomóc! Zobacz inspiracje i wzory od Malumi. Dowiedz się, jak wybrać tapetę!

Pokój dziecięcy jako wyzwanie

Rodzice najczęściej chcą, by pokój podobał się dziecku. Zatem powinien być zgodny z jego zainteresowaniami, osobowością. Wnętrze ma być funkcjonalne w szerokim tego słowa znaczeniu np. podzielone na strefy, łatwe w utrzymaniu czystości, pozwalające dziecku w pełni z niego korzystać, by się rozwijać.

Opinie dzieci są szczere a obecna ofert rynkowa ogromna, co ma swoje plusy i minusy. By być zadowolonym z efektów aranżacji warto wziąć pod uwagę, że pokój ma być dla dziecka oraz jasno określić sobie, jakie cechy wybieranych elementów wyposażenia mają dla Ciebie, dla Was, największe znaczenie. Brak kompromisów, pozwala zawężać szerokie możliwości i szybciej pójść do przodu z remontem.

Tapeta ze zwierzątkami

Dlaczego tapeta a nie inna forma dekoracji?

np.

nie macie talentu plastycznego,
ma szybko wyznaczyć strefę do zabaw, główną ścianę,
w krótkim czasie ma być zagospodarowana ściana, na którą nie ma pomysłu,
wynajmowanie kogoś do malowania dekoracji jest za drogie,
chcesz zabezpieczyć ścianę,
pokój ma zrobić wrażenie na dziecku i rówieśnikach - efekt WOW,
szykujesz ekspresową metamorfozę pokoju,
wiele innych, indywidualny powodów.

1.

Od razu, zgodnie z tym, co napisaliśmy wcześniej, zdecydowaliśmy się zawęzić pole poszukiwań. Temat wzoru/motywu na rzecz tego artykułu to ZWIERZĘTA. Większość dzieci je uwielbia, zachwyca się nimi, bardzo często ma jakieś w domu, ma kolekcje maskotek-zwierzaczków itd. Mamy nadzieję, że trafiliśmy w zakres zainteresowań Twojej pociechy! 

2.

Skoro wybraliśmy temat - powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: Jakie zwierzęta?

Tu warto zaznaczyć, że zwierzęta Malumi to autorskie postacie malowane przez uzdolnione ilustratorki współpracujące z naszą marką. Każde zwierzątko jest przede wszystkim sympatyczne, by oswajać dziecko z innymi istotami, które może potem oglądać w książkach, w zoo, spotkać podczas spacerów. Najważniejszy jest jednak filtr, jaki stosujemy! Jest nim dziecięca fantazja! Znaczna część zwierząt ma cechy, których nie spotkamy w naturze np. noszą wybrane elementy garderoby. Pozostajemy tym samym w świecie bajek tak bliskich naszym pociechom.

Zwierzęta z dziecięcej wyobraźni

Historie, baśnie, bajki, magiczne otoczenie, latanie, pływanie, podróżowanie, ruch, aktywność, kolor... Coś Ci to mówi? Może opisuje Waszą codzienność? Właśnie! Zobacz 4 ciekawe wzory: unicorny, myszki podróżniczki, lunapark i ocean bliski księżycowi. 

Baśniowe stworzenia z marzeń - jednorożce tak kochane przez dziewczynki. Zwróć uwagę na kolorystykę - ulubioną przez dziecko, ale jednak nieagresywna i pozwalająca uzyskać harmonię we wnętrzu, równoważące intensywne kolory popularnych zabawek lub dopasowujące się do trendu bawienia się rzeczami z naturalnych materiałów.

Podróżujące gryzonie, które nie zawsze są lubiane w realnym życiu. Jednak myszki w stylu vintage wydają się bohaterami opowieści o dawnych podróżach i odkrywaniu świata. Lot balonem? Cudownie!

Wesołe miasteczko i ukochana karuzela ze zwierzętami. Tu dziecko staje się bohaterem obrazu. Tapeta jest jednocześnie muralem przedstawiającym na całej powierzchni pełną scenę, na której dzieje się bardzo dużo. To wyruszamy w odwiedziny do gwiazd?

Płaszczka i wieloryb, które witają się z księżycem? Gdzie to możliwe, jak nie w pokoju dziecka? Fascynujący podwodny świat opuszcza dla Twojej pociechy swoje środowisko życia, by dzieci odbyły swoją podróż życia. Wersja na zdjęciu powstała z myślą o rodzeństwu. Jeśli urządzasz morski pokój pełne fantazji dla dziewczynki - też mamy taką możliwość!

Tapeta z dinozaurami

Zaginiony świat? Nie ma mowy! Prehistoryczne stwory to popularny temat, szczególnie wśród chłopców w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zrobisz synowi niesamowitą niespodziankę a on zaimponuje rówieśnikom! Poznaj wzór Dino World.

Tapeta pełna leśnych zwierząt

Las i park poza placem zabaw jest miejscem najczęściej odwiedzanym przez rodziny. Można tu bezpośrednio spotkać się ze zwierzętami, z wiewiórką, z myszką, jeżem, motylami... W Malumi najwięcej wariantów kolorystycznych i malowanych scen stworzyliśmy z inspiracji lasem. Jest to znane dziecku otoczenie a borsuki, łasice, liski i zajączki mają sympatyczne wyrazy pyszczków i często są bohaterami dziecięcych historyjek. Woodland i Forest Mural są wiodącymi autorskimi propozycjami od Ewy Mąki - naszej artystki ilustratorki.

Tapeta ze zwierzątkami mieszkającymi w dżungli

Dżungla wymaga odwagi i jest czymś nowym oraz fascynującym dla naszego klimatu. Z drugiej strony Księga Dżungli, Król Lew to bajki, które od pokoleń towarzyszą rozwojowi dzieci. Dodatkowo tapeta może być inspirująca i wraz z nią w pokoju może pojawić się małpi gaj, huśtawka na sznurze i inne elementy sprzyjające aktywności.

Zwierzęta świata

Kto nie miał atlasu zwierząt w dzieciństwie lub teraz na półce, gdy jest rodzicem, niech się zgłosi?! Mamy pewne dopełnienie, jeśli masz taką książkę lub uzupełnienie braku, gdyby dotąd Wam takiej brakowało! Tapeta będąca mapą świata zamieszkana przez stworzenia przebywające tam w swoim naturalnym środowisku.

3.

Jaką tapetę wybrać mając na uwadze parametry techniczne?

Odpowiemy na to pytanie na przykładzie tapet Malumi. Przeczytaj o cechach naszych tapet do pokoju dziecięcego i zweryfikuj je ze swoja bezkompromisową listą. Jesteśmy przekonani, że odpowiadamy na co najmniej większość Twoich potrzeb. Sami jesteśmy rodzicami i znamy je z autopsji. Łączymy w naszej rodzinie podejście estetyczne, piękno graficzne z podejściem technicznym i wytrzymałościowym. Oczekujemy wysokiej jakości produktów dla nas i takie też oferujemy Klientom.

1. Tapeta jest drukowana na drukarce wielkoformatowej na podkładzie fizelinowym, który powstaje z połączenia celulozy z włóknina poliestrową przy pomocy spoiwa lateksowego. Decyduje to o jej wytrzymałości, przyjemnej w dotyku powierzchni, ale przede wszystkim zmywalności. Na życzenie tapetę możemy wzmocnić laminatem, dzięki czemu będzie miała jeszcze lepsze parametry wytrzymałościowe i będzie jeszcze łatwiejsza w utrzymaniu czystości.
2. W Malumi używane są atestowane, ekologiczne i certyfikowane materiały pozwalające stworzyć otoczenie bezpieczne dla zdrowia dziecka.
3. Tapetę położysz na ścianie według tradycyjnych zasad i z użyciem popularnych narzędzi używając kleju do tapety fizelinowej.
4. Profesjonalne docinanie na wymiar z uwzględnieniem kształtu Twojego wnętrza np. skosów.

Leave a Comment