Nie bójmy się ciemnych tapet w pokoju dziecięcym

Zdjęcie bloga

Nie pozwól, aby negatywne konotacje ciemnych tapet dla dzieci powstrzymały Cię przed udekorowaniem nimi pokoju dziecięcego. Wszyscy wiemy, że pokój z dużą ilością jasnych kolorów może sprawić, że dziecko poczuje się szczęśliwe i podekscytowane, ale może być również bardzo stymulujący. Kiedy próbujesz uśpić dziecko, ważne jest, aby zapewnić mu spokojną przestrzeń, w której może się zrelaksować. Ciemna tapeta pomaga w stworzeniu takiego środowiska.

Jednym z przykładów jest tapeta przedstawiająca nocne niebo z niedźwiedziem. Ta tapeta pomoże Twojemu dziecku poczuć się jak podczas snu pod gwiazdami, ale bez bycia zbyt przytłaczającym! Gwiazdy są na tyle subtelne, że nie odwracają uwagi od snu, ale nadal zapewniają ciekawy projekt, na który mogą patrzeć, gdy budzą się rano. I uwierz nam: dzieci to pokochają!

Innym powszechnym stereotypem dotyczącym ciemnych kolorów jest to, że zmniejszają one wielkość pomieszczenia. W rzeczywistości jest to prawdą tylko wtedy, gdy źle je wykorzystasz. Wybierając tapety do pokoju dziecięcego, powinieneś zawsze pamiętać, ile światła będzie wpadać przez okna w ciągu dnia (nawet jeśli nie jest to dużo). Jeśli Twój pokój ma duże okna, przez które w ciągu dnia wpada mnóstwo światła, zastosowanie ciemnych tapet nie wpłynie negatywnie na jego wielkość, a raczej ją zwiększy, tworząc ciekawą kompozycję kolorów na tle pozostałych jasnych ścian. Natomiast jeśli w pokoju nie ma dużo światła ważnym dopełnieniem ciemnego wnętrza jest odpowiednie oświetlenie. Dobrze, jeśli będzie rozbudowane i kierują nasz wzrok do z góry zaplanowanych, efektownych miejsc naszego pokoju. Pod wpływem światła taka tapeta dla dzieci potrafi przemienić się w istny "teatr cieni", który zachwyci wszystkie dzieci.

Ciemne kolory są uspokajające i kojące, sprawiają, że czujemy się komfortowo i zrelaksowani. To dlatego wiele osób wybiera je do swoich sypialni czy salonów - ponieważ chcą mieć miejsce, w którym będą mogli się zrelaksować po ciężkim dniu w pracy czy szkole. Ciemna tapeta do pokoju dziecięcego może być użyta jako kontrast do jasnych elementów mebli lub akcesoriów. Na przykład, jeśli masz jasne meble i chcesz podkreślić ich piękno, to możesz pokryć jedną ścianę z pomocą ciemnej tapety dla dzieci.

Leave a Comment