Edukacyjny pokój z mapą dla małego geografa

Zdjęcie bloga

Dzieci z wiekiem nabywają świadomości co do wielkości i różnorodności Ziemi. Jeśli zauważasz u swojej pociechy zainteresowanie geografią i szukasz ciekawego bodźca do jego rozwoju, to może pokój z olbrzymią mapą na ścianie będzie dobrym pomysłem?

Jakie są najpopularniejsze sposoby zaistnienia mapy we wnętrzu?
globus dowolnej wielkości na półce np. podświetlany,
mapa-plakat wisząca na ścianie,
podkładka na biurko z wybranym rejonem geograficznym,
puzzle z mapą.

W Malumi proponujemy Ci coś, co zdecydowanie wyróżni pokój Twojej pociechy na tle standardowych rozwiązań a jednocześnie z powodzeniem może współistnieć z wymienionymi powyżej propozycjami.

Tapeta-mapa nawet na całej ścianie pokoju!

Mamo, gdzie mieszka to zwierzątko? Tato, co to jest kontynent? A wiesz, że mamy 3 oceany! Pokaż mi to na mapie! Dostałam piątkę z mapy! A ja wiem, gdzie leży Europa! Tyle i jeszcze więcej okazji do rozmowy, rozwoju, poznawania świata zagwarantuje Ci mapa zaprojektowana z myślą o małych geografach! To element pokoju, którego nie spotkasz w sali lekcyjnej, przekraczający wyobraźnię a zarazem edukujący!

W Malumi przygotowaliśmy 3 wersje kolorystyczne, podstawową niebieską z granatem, niebieską nieco jaśniejszą oraz różową. Na każdej z nich w odpowiednich miejscach mieszkają wybrane popularne gatunki zwierząt. Graficznie dążyliśmy do charakterystycznego dla naszej marki stylu retro, kojarzącego się ze starymi mapami podróżników i odkrywców, dzięki którym możemy teraz tworzyć tak wiele ciekawych projektów.

Nudny dzień? Pokój z mapą zainspiruje!

Przedstawiamy kilka propozycji zabaw prowokujących do poszukiwań i rozmowy!

Widzisz pingwina królewskiego? Wiesz, że w styczniu jest dzień pingwina?! To doskonała okazja do zabaw w kreowanie otoczenia inspirowanego lodowcem, ćwiczenia charakterystycznego pingwiniego chodu i tym samym utrwalania wiedzy do zaskakiwania nauczycieli i znajomych!

A jakie charakterystyczne i wesołe zwierzątko mieszka w Europie, bardzo żywiołowe, zapewne, jak Twoja pociecha? Zobacz na tapecie mapie jest na południu Polski! To kozica, dokładnie!

Wiesz, że w pewnym regionie świata mieszka zwierzątko, które zawsze nosi ze sobą torebkę? Tak! To jest kangur! Pokażesz go na mapie?

Doskonałym pomysłem jest także zabawa w szkołę, gdzie dzieci mogą uczyć się wzajemnie, zamieniać rolami i wykorzystać wytapetowaną mapą ścianę jako szkolną pomoc edukacyjną.

Każdy wariant mapy ma podpisane kontynenty oraz największe zbiorniki wodne świata. Zwierzęta namalowane w bliskich rzeczywistości kształtach i pokazana w prawdziwych miejscach swojego pochodzenia - pozwalają małym wzrokowcom budować pojęcie o świecie!

Informacja dla rodzica

Drukujemy w wielkim formacie na wymiar tapety do pokoju dziecięcego, którymi okleisz nawet całą ścianę! W przypadku mapy, w odróżnieniu od innych propozycji, polecamy wymierzenie powierzchni od wysokości np. biurka czy zagłówka łóżka, bo na dole mamy zamieszkaną przez wprawionych pływaków Antarktydę - szkoda byłoby ich zasłonić.

W przesyłce, którą polecamy sprawdzić przed montażem tapet na ścianie, znajdziesz rolki o metrowej szerokości z idealnie dopasowanymi częściami obrazu. Upewnij się, czy o ten wzór i kolor chodziło oraz czy masz odpowiednią ilość fototapety.

Z technicznego punktu widzenia, tapeta to podkład fizelinowy, powstały z połączenia celulozy z włókniną poliestrową przy pomocy lateksowego spoiwa. Choć brzmi skomplikowanie, montuje się ją na ścianę z pomocą standardowych czynności i narzędzi, jak przy kładzeniu tradycyjnych tapet.

Leave a Comment