Topowe aranżacje tapet dziecięcych

Zdjęcie bloga

Projekt domu lub mieszkania to spójna kompozycja, w której poszczególne wnętrza współgrają ze sobą. Jednak reguła ta nie obowiązuje w przypadku jednego z pomieszczeń - pokoju dziecięcego. Podczas tworzenia jego wystroju śmiało możemy pozwolić sobie na puszczenie wodzy fantazji. Hitem ostatnich lat okazują się być tapety dziecięce, które pozwalają na ciekawą aranżację zgodną z zainteresowaniami oraz osobowością naszej pociechy. Jakie trendy górują w świecie tapet?

Postaw na wyróżniający się wystrój

Jakość współczesnych tapet ściennych zachwyca. Dekoracje są nie tylko piękne ale również niezwykle trwałe. Funkcjonalność sprawia, że rodzice coraz chętniej aplikują je na ścianach. Czasy, gdy aranżacje były zdominowane przez róż oraz błękit, bezpowrotnie minęły. Dzisiaj stawiamy na odważne projekty wypełnione wzorami oraz fantazyjnymi kolorami. W przypadku podążania za trendem, postaw na dziecięce tapety o pastelowych barwach np. jasnożółtym lub liliowym. Wnętrzami rządzą również mocne akcenty czyli wyraziste dekoraty tapet.

Kwieciste wnętrze dla dziewczynki

Jeżeli celujesz w ponadczasową oraz modną tapetę do pokoju dziecięcego postaw na przybrudzony pudrowy róż oraz kwiaty. Tapeta obsypana niesymetrycznym motywem główek kwiatów nadaje oryginalnego charakteru. To nowoczesna i piękna dekoracja o świetnym designie, która tonacją nawiązuje do klasyki. Dekor nałożony na flizelinowy podkład sprawi, że tapeta stanie się wodoodporna i zmywalna - łatwo będzie o nią zadbać.

Geometryczna chłopięca aranżacja

Jeśli zastanawiasz się jak urządzić pokój chłopięcy, koniecznie zwróć uwagę na tapety z geometrycznymi wzorami. Tak naprawdę wystarczy ozdobić tylko jedną ścianę lub jej fragment, aby wystrój zmienił się nie do poznania. Takie wnętrze staje się bardzo wyraziste oraz pełne energii. Dużym atutem takich wzorów jest fakt, że zabrudzenia nie są na nich bardzo widoczne. Arkusze tapety to mieszanka winylu oraz flizeliny, czyli materiałów, które w razie potrzeby można przetrzeć mokrą szmatką.

Leave a Comment