Niedrogie rozwiązanie do dziecięcego pokoju

Zdjęcie bloga

Wesoły, kolorowy i dopasowany do indywidualnych preferencji, pozwalający na niezapomniane zabawy z gromadką przyjaciół, a zarazem bezpieczny oraz funkcjonalny - taki powinien być pokój dziecięcy. Jednak jak urządzić go w taki sposób? Nasza pociecha nieustannie poznaje nowe konteksty, odkrywa przeróżne pasje, zmieniając przy tym swoje upodobania co do ogólnej stylizacji pokoju. Punktem wyjścia może być stonowany i minimalistyczny wystrój, który będziemy zmieniać w zależności od wieku dziecka. Bywa tak, że nałożenie tapety dziecięcej lub zmiana koloru ścian potrafi całkowicie zmienić charakter pomieszczenia.

Nudne i puste ściany - jak temu zaradzić?

Puste ściany, pozbawione ozdobnych elementów, odstraszają i wprawią w niesmaczny nastrój. Kolorowe akcenty można przemycić bardzo tanim kosztem chociażby pod postacią tapet dziecięcych. Jak kto tylko lubi - flizelinowe, winylowe czy klasyczne papierowe, w kwiaty, w paski, w zwierzątka, zawierające motywy marynarskie… Pośród takiej różnorodności z łatwością znajdzie się coś dla każdej pociechy. Wystarczy udekorować jedną ze ścian, zbyt duża ilość wzorów może optycznie zmniejszyć pokój i przytłoczyć jej małego mieszkańca. Tanie tapety dziecięce to w większości przypadków papierowe wersje, są one wystarczające do pomieszczeń dla naszych dzieci, o ile nie będą narażone na spotkanie z artystyczną pasją dziecka i jego malarskimi dziełami na ścianach.

Kilka trików urozmaicających wnętrze

Jedną z popularnych technik dekoratorów wnętrz jest wydzielenie poszczególnych funkcji pokoju za pomocą tapet dziecięcych oraz gry kolorów. Przy użyciu kwiecistej dekoracji krzesełka oraz stolik mogą stać się zaproszeniem na herbatę do rodziny misiów i lalek, a przestrzeń wokół łóżka lotem statkiem kosmicznych w nieznane. Bardzo łatwo o przesadę i zagracenie pokoju. Dlatego przy zabawie z tapetami warto dobrać schemat kompozycyjny np. podążanie za jedną tonacją barwną lub wybraną gamą kolorystyczną.

Pokój zgodny z oczekiwaniami

Czasami mniej znaczy więcej! Zamiast inwestycji w drogie dekoracje, by spełnić oczekiwania dziecka lepiej postawić na tanie, oryginalne, a przy tym funkcjonalne rozwiązania. Kolorowa, wzorzysta tapeta może całkowicie przemienić pokój. Można także z łatwością ją zdjąć, by przygotować grunt pod kolejne dekoracje, własny ozdoby oraz pomysły.

Leave a Comment