Cechy idealnej tapety dziecięcej

Zdjęcie bloga

Tapeta dziecięca to świetny sposób na wykończenie wnętrza pokoju malucha. Rozwiązanie to nie tylko pozwala nadać pomieszczeniu wyjątkowego stylu i charakteru, ale także zapobiega konieczności licznych remontów. W przeciwieństwie do większości farb, tapety są wytrzymałe oraz można je myć, dzięki czemu łatwo o zachowanie czystości i świeżości w pokoju dziecięcym.

Zalety tapet dziecięcych

Najważniejszą zaletą tapet w pokoju dziecięcym jest ich wytrzymałość oraz odporność na przeróżne rodzaje zabrudzeń. Podczas gdy pomazana kredkami ściana pokryta farbą będzie wymagała przemalowania, wszelkie zabrudzenia z tapety można łatwo zmyć wilgotną gąbką z małym dodatkiem płynu do mycia naczyń. Przy wyborze tapety dziecięcej na filezlinie, zyskujemy kolejną korzyść - delikatnie grubsza spodnia warstwa tworzy dodatkową izolację, a co za tym idzie, dociepla wnętrze i chroni przed hałasem. Kolejną zaletą jest fakt, że tapety dziecięce pokrywają niedoskonałości na ścianach np nierówności i mniejsze dobytki.

Jak wybrać tapetę dziecięcą?

Wzór tapety dziecięcej musi komponować się z wystrojem wnętrza i być atrakcyjny dla osób przebywających w danym pokoju. Nie sposób jest wskazać jeden uniwersalny motyw, który sprawdzi się w każdym pokoju dziecka. Bezpieczny jest wybór klasycznej tapety w pasy o delikatnych kolorach. Wzór urozmaici przestrzeń, jest on natomiast na tyle uniwersalny, że na pewno nie będzie nikomu przeszkadzał. To idealna propozycja w sytuacji, gdy tapeta ma towarzyszyć naszej pocieszce przez dłuższy czas. Kolejną ciekawą propozycją są tapety dziecięce z motywami przygodowymi oraz baśniowymi. Zastanawiając się nad wzorem możemy wybierać spośród szerokiej oferty producentów lub zamówić fototapetę z własnego zdjęcia.

Leave a Comment