Jak dobrać tapetę do dziecięcego pokoju?

Zdjęcie bloga

Najlepszym sposobem na stworzenie spójnego kolorystycznie i stylistycznie pokoju dziecięcego jest wybór bazowych kolorów oraz elementu wiodącego np. tapety dziecięcej. W takim razie jak wybrać tapetę do pokoju dziecięcego? Na co zwrócić uwagę i czym się kierować?

Jaka tapeta dziecięca jest najzdrowsza dla naszej pociechy?

Rodzice zawsze kierują się bezpieczeństwem swoich dzieci. W dzisiejszych czasach zwracamy coraz to większą uwagę na bezpieczeństwo jako odpowiedzialność za środowisko. Możemy ją przejawiać nie tylko oszczędzając wodę i segregując śmieci, ale również dokonując świadomych wyborów konsumenckich. Przy wyborze tapety dziecięcej również jest to możliwe. Wyróżniamy trzy materiały, na których drukowane są dziecięce tapety. Klasyczne papierowe tapety są przyjazne środowisku pozwalając tym samym ścianie oddychać, ale są bardzo cienkie i łatwo je uszkodzić. Ważna jest również gładka powierzchnia, aby efekt wizualny zachował się jak najlepiej. W takim przypadku świetną alternatywą są tapety winylowe, papierowe z warstwą folii PCV.

Faktura czy gładki podkład?

Obecnie na rynku znajdziemy tapety gładkie, z delikatną fakturą oraz mocno fakturowane. Wybór jest naprawdę ogromny. Jaka tapeta dziecięca będzie pasowała do pokoju Twojego dziecka? Tapety z neutralną fakturą oraz na gładkim podkładzie świetnie sprawdzą się w wnętrzach o charakterze minimalistycznym. Podkład dobrze wygląda z mocnym, rzucającym się w oczy wzorem. Natomiast tapety z fakturą warto stosować przy lżejszych wzorach oraz we wnętrzach utrzymanych w stylistyce retro. Faktura świetnie komponuje się z malarskimi oraz akwarelowymi wzorami.

Mały wzór kontra duży wzór

Dziecięce tapety z dużymi wzorami potrzebuję dużo przestrzeni oraz oddechu, natomiast w mniejszych pokojach - lepiej sprawdzą się delikatne tapety z uniwersalnym wzorem. Niezależnie od wielkości pokoju, warto zamówić personalizowaną tapetę na wymiar. Malumi daje właśnie taką możliwość - dostosowania wzoru tapety do wnętrza pokoju.

Leave a Comment