Mural w pokoju dziecka? To możliwe i... zmywalne!

Zdjęcie bloga

O marzą dzieci? By mieć coś dużego w pokoju, wielki plakat z samochodem, kwiaty na ścianie, olbrzymie dinozaury i wiele innych pomysłów. W Malumi te marzenia zamieniamy w piękne i wielkoformatowe obrazy! Zobacz, jak wygląda mural w pokoju dziecka!

Murale to olbrzymie grafiki malowane na ścianach budynków. Najczęściej niosą ze sobą przekaz lub są estetycznym elementem mającym uatrakcyjnić miejską przestrzeń. Szukaliśmy w Malumi pomysłu na wyrażenie dziecięcych fantazji w adekwatny do nich sposób, czyli przekraczający nierzadko myśli dorosłych.

Z połączenia wyobraźni najmłodszych Klientów i autorskich artystycznych wizji zespołu ilustratorów Malumi z koncepcją muralu powstały nietuzinkowe tapety, które:

zdobią pokój wykraczając poza utarte schematy,
podkreślają osobowość dziecka,
edukują, dzięki stylowym odwzorowaniom rzeczywistości,
ilustrują zainteresowania małego lokatora lub lokatorów.

Mural w pokoju dziecka a trendy i potrzeby

Choć graficznie markę Malumi charakteryzuje styl vintage, to nasze tapety najczęściej znajdują swoje miejsce w nowoczesnych pokojach dziecięcych. Wpisujemy się w powrót stylu retro do wnętrz. 

Wraz z popularnością teorii wychowania Montessori, rodzice coraz częściej sięgają po minimalistyczne, drewniane zabawki. Rodziny tworzą przestrzeń dla dziecka, w której uczy się samodzielności, samo wybiera zabawki, książeczki, ma wszystko w zasięgu ręki. Jednocześnie na pewnym etapie rozwoju stawiają na taką aranżację wnętrza, która podoba się także dorosłym. Przecież zabawa na dywanie nigdy się nie kończy a mama i tata są jej wartościowymi towarzyszami! Dlatego łączymy styl podobający się rodzicom z nieokiełznanymi pomysłami ich pociech. Jeśli jesteś fanem mediów społecznościowych, to zdradzimy Ci w sekrecie, że nasze tapety idealnie sprawdzają się do rodzinnych sesji zdjęciowych i pokazywania ich potem np. na Instagramie.

Nowoczesny pokój dziecięcy - inspiracje

Współcześnie pokój dziecięcy powinien być funkcjonalny, utrzymany w neutralnej, stonowanej kolorystyce i urządzony w spersonalizowany sposób. Przestrzeń odzwierciedlająca charakter, zainteresowania i styl życia rodziny jest bardzo ważna, dlatego tworzymy grafiki realizujące potrzeby Klientów.

Fascynacja przemieszczaniem się

Personalizacja o autorskie wzornictwo Malumi nie ogranicza możliwości aranżacyjnych. Są one zgodne z tym, co dziecko chce mieć w pokoju. Wyraziste kolory w charakterze dodatków podkreślają beztroskę dzieciństwa. Jednak temat jest tym, co przekazuje najwięcej, bo obok turkusowego pufa i żółtej komody mamy wymalowany prawdziwy tor wyścigowy - Monaco Racing. Wielkie lustro w szerokich ramach w pokoju dziewczynki idealnie łączy się ze stylową naturalną tapetą - jakby fotografią z podróży nad ocean. Dodatkowe przyrządy podkreślają aktywność pociechy. Retro samoloty natomiast idealnie komponują się z jasnymi elementami wyposażenia a za chwilę nastoletni właściciel, będzie mógł wykazać się wiedzą na ich temat.

Ilustracje nieograniczonej dziecięcej wyobraźni

Dzisiaj klasyczny pokój księżniczki w różowej kolorystyce to zaledwie minimum możliwości. Możesz mieć mural w pokoju dziecka na takiej samej zasadzie, jak uczyniła to Natalia Siwiec projektując z nami tapetę Luna. Tu zwierzęta z karuzeli wiodą dziewczynkę po łące w odwiedziny do księżyca. Marzenia Tosi to kolejna propozycja, gdzie ilustracja opiera się o fantastyczną wyobraźnię dzieci i wieloryb wznosi się ku niebu, także do gwiazd i księżyca. Ocean Deep jest motywem dedykowanym także do pokoju rodzeństwa. Jedno z dzieci podróżuje tu po niebie na płaszczce...

Styl każdej z propozycji łączy się z wyposażeniem, zarówno pod względem kolorystycznym, jak i tematu. Kolory Malumi łączą się z naturalnym drewnem np. na podłodze, czy boazerii na suficie. Pasują idealnie do białym mebli i stylowych nowoczesnych zabawek, coraz częściej o minimalistycznej formie a wielofunkcyjnym wykorzystaniu. Tapeta Luna zdobi ścianę w pokoju jak z krainy czarów. Morski temat kolejnych dwóch tapet przeniesiono także na wystrój pokoju - sięgając choćby po maskotki zwierząt żyjących w środowisku wodnym.

Świat zwierząt prehistoryczny, współczesny i z wyobraźni

Prawie każde dziecko kocha zwierzęta i chce z nimi obcować, dlatego w  Malumi mamy ich tak dużo. Chłopiec, który interesuje się dinozaurami - mamy ilustrację Dino World! Nie obawiaj się - to bardzo sympatyczne dinozaury! Dziewczynka, która chce mieszkać na łące wśród kwiatów i ptaków - jest Meadow! Ale co to? Nasza łąka jest odwrócona do góry nogami, kwiaty rosną z sufitu... Masz dzieci uwielbiające spacery po lesie, gonienie wiewiórki i słuchanie dzięcioła? My mamy Forest Mural. Realistyczne kolory zwierząt mogą Was zaskoczyć!

Jesteśmy wzruszeni, gdy Klienci przesyłają nam swoje aranżacje a dzieci gonią za motylkiem, całują zajączka, przedrzeźniają się z triceratopsem, bujają się na huśtawce z lin obok dżungli Malumi. Możesz być w tym gronie, zapraszamy!

Edukacja dla małego wzrokowca

Nauka poprzez możliwość obserwowania, powtarzanie obrazów, samodzielne poszukiwanie odpowiedzi jest bardzo efektywna. Temu służą wszelkiego rodzaju mapy, plakaty, obrazki, zdrapki. W Malumi postawiliśmy na pierwszy wariant. Nasze mapy są ogromne, dostępne w kilku wersjach kolorystycznych i co bardzo ważne - prawdziwe, opisane i pięknie narysowane. Codzienne spoglądanie w ich kierunku utrwala wiedze o kontynentach, oceanach i zwierzętach. Jednocześnie daje wiele możliwości aranżacyjnych. Prezentujemy 2 - z wikliną oraz nawiązującą do tematu oceanu.

Leave a Comment