W świecie dziecięcych tapet

Zdjęcie bloga

Minęły już czasy, w których dziecięce pokoje były traktowane nieco po macoszemu. Skupiano się wtedy na kuchniach, sypialniach czy pokojach dziennych a cztery kąty maluchów były niekiedy udekorowane bez pomysłu i konkretnej idei. Na szczęście na przestrzeni lat sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni. Aktualnie projektanci robią wszystko, aby dziecięce pokoje mogły stać się wyjątkowym miejscem dla dorastających w nich małych lokatorów.

Pokój księżniczki, czyli tapety dziecięce dla dziewczynek

W dzisiejszych czasach nie stosuje się już tak wyrazistego rozgraniczenia kolorów pokoju względem płci dziecka. Projektanci starają się wprowadzić do dziecięcego świata znacznie więcej kolorów niż wcześniej. W pokojach dziewczynek świetnie sprawdzają się tapety dziecięce w kolorze beżu, brązu oraz bieli. Jeżeli mówimy o wzorach tapet dziecięcych, kolorowe motyle i jednorożce dodadzą przestrzeni i niewątpliwie staną się najistotniejszym elementem dekoracyjnym.

Najmodniejsze tapety dziecięce dla chłopców

Omówiliśmy już temat tapet dziecięcych, które znajdą swoje zastosowanie w pokoju dziewczynek, więc przyszła pora na chłopców. Pokój małego mężczyzny to niezwykle atrakcyjna przestrzeń do aranżacji. Ciekawe motywy tapet dziecięcych, wzory oraz kolorystyka są doskonałym narzędziem, które łatwo zmienia charakter i wygląd wnętrza. Tapety chłopięce są atrakcyjne wizualnie, a ulubiony wzory najmłodszych, sprawiają, że chłopcy chętnie przebywają w swoich przyjaznych pokojach. Tutaj nie ma miejsc na nudę i przewidywalność. Dominują odcienie beżu oraz szarości, a wzory pojazdów, czy też zwierzęce cieszą się dużym powodzeniem. Warto także pomyśleć o wzorach nawiązujących do ulubionych aktywności sportowych.

Leave a Comment