Pokoloruj świat swojej pociechy bajecznymi tapetami od malumi.pl

Zdjęcie bloga

Zastanawiasz się nad urozmaiceniem ścian pokoju dziecka poprzez położenie tapety? Jeżeli nadal posiadasz wątpliwości, pozwól że postaramy Ci się pomóc!

Zalety posiadania tapety w dziecięcym pokoju są nieograniczone. Dzięki dobremu doborowi ciekawej tapety dziecięcej, pokój nabierze własnego charakteru i stanie się jedyny w swoim rodzaju. Tego właśnie pragną dzieci - niepowtarzalności i przekonania o swojej wyjątkowości. Tapeta pozwoli na wykreowanie przestrzeni, takiej w której dziecko będzie czuło się najlepiej.

Oprócz tego, pokój będzie sprawiał wrażenie bardziej optymistycznego oraz przytulnego, co z kolei wpłynie na charakter oraz psychikę naszej pociechy. Kolory od zawsze wpływały na nastrój, poczucie estetyki oraz koncentrację, dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór dziecięcej tapety pod temperament dziecka oraz wiek. Co innego znajdzie się na ścianie trzylatka, a co innego przedszkolaka lub nastolatka.

Zagospodarowanie ścian

Przysłowie ,,co za dużo to niezdrowo” w przypadku tapet dziecięcych wydaje się być idealnym drogowskazem dla rodziców. Jeśli już zdecydujemy się na mocne i wyraziste wzory na tapecie, oczywistością jest że nie powinniśmy tapetować nimi całego pokoju dziecka. Zbyt duża ilość elementów może działać rozpraszająco i dekoncentrować naszą pociechę. Jeśli już zdecydujemy się wytapetować wszystkie ściany, najlepiej sprawdzą się stonowane wzory. Natomiast jeśli stawiamy już na mocne wzory, idealnie sprawdzą się one na jednej ścianie.

Odpowiednie materiały tapet dziecięcych

Nawet jeśli znajdziemy już wymarzony wzór, warto pamiętać o tym, żeby tapeta była praktyczna i niepodatna na zabrudzenia. To bardzo ważny aspekt do omówienia przez rodziców, którzy posiadają małe pociechy. Nie jest tajemnicą, że dzieci w takim wieku mają olbrzymią wyobraźnię i nie powinno zostawiać się ich na dłuższą chwilę samych. Tapeta musi być przygotowana na kolorowe szlaczki namalowane kredkami, pastelami czy farbami. Powinna być również trwała i przede wszystkim zmywalna, aby rodzice mogli bez przeszkód pozbyć się śladów dobrej zabawy maluszka.

Czy tapety są dobrym wyborem do pokoju dziecka?

Jasne, że tak. Tapety dziecięce dają poczucie sielskości oraz swobodnej i rodzinnej atmosfery. Chyba najważniejszą rzeczą jest fakt, że względu na szeroką ofertę dostępna na malumi.pl, każda pociecha może nadać swojemu pokojowi indywidualny charakter. Ponadto wiele tapet posiada walory edukacyjne i pomaga rozwijać zainteresowania dziecka. Tapety wprawiają dzieci w dobry nastrój i wspomagają naturalny rozwój.

Leave a Comment