Uniwersalne tapety dla dzieci

Zdjęcie bloga

Pośród tapet dziecięcych występuje charakterystyczny podział na tapety dziewczęce oraz chłopięce. Małe księżniczki preferują baśniowe motywy oraz kwiatki, chłopcy zaś - kolorowe samoloty, auta czy inne pojazdy. Czasami jednak może dojść do sytuacji, w której rodzic musi podjąć decyzję o urządzeniu wnętrza swojej pociechy nie znając jeszcze płci dziecka. Uniwersalne tapety do pokoju dziecięcego, które pasują bez względu na płeć naszej pociechy są wówczas optymalnym rozwiązaniem. Podobnego wyboru rodzic musi dokonać, gdy w planach ma urządzenie pokoju dla rodzeństwa.

Maleńki lokator

Urządzenie pokoju dla noworodka to ciężkie wyzwanie, ale także wielka radość rodziców. Niektórzy pragną przygotować pokój jeszcze zanim pociecha pojawi się na świecie, z kolei inni czekają w pierwszej kolejności na narodziny. Rodzice należący do pierwszej grupy, którzy dodatkowo nie chcą poznać wcześniej płci dziecka, mają przed sobą nie lada wyzwanie. Urządzenie pokoju, wiążę się z rezygnacją z barw przypisywanych do płci, takich jak błękit i róż. Tak samo wygląda sytuacja przy doborze dziecięcych tapet - należy wybrać desenie i wzory, które będą pasowały zarówno dziewczynce, jak i chłopcu. Dużą popularnością wśród dziecięcych tapet cieszą się motywy zwierząt pojawiające się w otoczeniu kwiatów i drzew. Świetnie wyglądają również paski oraz kółka, szlaczki czy kropki. Paleta barw często oscyluję w granicach beżu, zieleni oraz ciepłych odcieni szarości.

Tapety dziecięce dla rodzeństwa

Siostra oraz brat, pomimo różnicy płci mogą posiadać wspólne zainteresowania. Warto mieć to na uwadze przy aranżacji wnętrza. Preferowane sporty, ulubieni bohaterowie bajek zyskają aprobatę zarówno dziewczynki jak i chłopca. Takie tapety dziecięce są przeważnie wielokolorowe. Wybór tapety nie musi wiązać się z uniwersalnym wystrojem całości pokoju. Pokój swobodnie można podzielić na dwie części i umeblować każdą z nich w indywidualny sposób.

Leave a Comment