Dekoracja pokoju przy pomocy tapet dziecięcych

Zdjęcie bloga

Urządzenie pokoju dziecka to nie lada wyzwanie. Możliwości jest multum, a przy planowaniu aranżacji należy zwrócić uwagę na potrzeby oraz gust naszej pociechy. Nie jest łatwo pogodzić własne upodobania z upodobaniami dziecka w szczególności gdy rynek obfituję w tak wiele przeróżnych propozycji. Gdy przyjrzymy się inspiracją pokoi dziecięcych, łatwo zauważyć, że coraz częściej jako dekoracji używamy tapet dziecięcych.

Tapety do pokoju dziecięcego - na co warto zwrócić uwagę?

Wybór tapety do pokoju dziecięcego jest bardzo bogaty w różne możliwości i potrafi spowodować nie lada zamieszanie. Na co tak naprawdę zwrócić uwagę przy dokonywaniu wyboru odpowiedniej tapety do pokoju naszych pociech? Najważniejszą rolę odgrywają wzór lub grafika oraz kolorystyka, które mają wylądować na ścianie. Pokój dziecięcy pełni kilka funkcji, które muszą ze sobą współgrać - służy do nauki, odpoczynku oraz zabawy dlatego jego aranżacja jest bardzo ważna. Tapety do pokoju dziecięcego muszą być odpowiednio dopasowane do wieku mieszkańca, jednocześnie wspomagając jego zainteresowania oraz zdrowy rozwój. Wstępnie można określić trzy główne etapy rozwoju pociechy, które mogą wspomóc wybór tapety do pokoju dziecięcego.

Pierwszym etapem jest etap niemowlęcy. W tym wieku bardzo dobrze sprawdzają się tapety do pokoju dziecięcego z wyrazistymi wzorami ale nie przerysowanymi aby nadmiar bodźców nie przytłoczył dziecka. W tym przypadku świetnie sprawdzą się tapety w stylu skandynawskim z uroczymi, utrzymanymi w stonowanej kolorystyce zwierzątkami.

Drugi etap, czyli wiek przedszkolny. Tutaj bardzo dobrze sprawdza się wnętrze rozwijające wyobraźnię dziecka. Tapety z motywem lasu podsycają ciekawość oraz wprowadzają w stan zainteresowania, jednocześnie działając uspokajająco.

Trzecim etapem możemy określić wiek wczesnoszkolny. To czas w którym zaczyna kreować się gust oraz indywidualne upodobania. Można to zauważyć gdy dzieci odmawiają wyboru danej tapety i chcą zastąpić ją inną. To bardzo ważne aby zwrócić uwagę na takie szczegóły, aby nasza pociecha z chęcią spędzała czas w swoim pokoju. Dlatego warto pozwolić jej na indywidualne dokonanie wyboru omówione z rodzicem. Dodatkowo ważną kwestią jest również bezpieczeństwo - wszystkie materiały, które dedykowane są dzieciom powinny posiadać certyfikat bezpieczeństwa.

Leave a Comment